Birgir Jakobsson

Chief Executive Officer, Karolinska University Hospital

„Najlepsza książka, jaką czytałem o lean. Dobrze napisana, przystępna i pouczająca. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce ulepszać służbę zdrowia. Wykorzystaliśmy tę książkę w naszym szpitalu, aby przeszkolić 600 menadżerów”.

Christian Levin

Executive Vice President, Sales and Services Management, Scania

„Stworzenie jednego rozumienia lean w globalnej organizacji działającej w 1600 miejscach jest ogromnym wyzwaniem. Książka ta będzie wielką pomocą w naszym nieustannym wysiłku doskonalenia wartości dostar- czanej do klienta”.

Hans Narfström

Senior Vice President, Corporate IT, Scania

„Autorzy stworzyli prostą i logiczną strukturę dla zrozumienia lean. Książka ta pozwoliła naszej organizacji skupić się na właściwych kwestiach”.

Johan Wibergh

Executive Vice President and Head of Business Unit Networks, Ericsson

„Kiedy przeczytałem To jest Lean, byłem bardzo pozytywnie zasko- czony. Książka ta opisuje lean w przejrzysty i prosty do zrozumienia sposób. Stosujemy ją w Ericsson na szeroką skalę i polecam ją każdemu, kto szybko chce zrozumieć lean”.

John Lagerling

Vice President Business Development, Mobile and Product Partnerships, Facebook

„To jest Lean jest książką dla każdej gałęzi gospodarki. Pokazuje, że doskonałość operacyjna nie jest czymś statycznym i wymaga stałego tworzenia na nowo i stałej optymalizacji. Najlepszym sposobem na utrzymanie przewagi konkurencyjnej przez wysoko efektywne przedsiębiorstwa jest ciągłe powracanie do perspek- tywy stawiającej w centrum klienta. Powrót do tej perspektywy może przynieść ulgę organizacjom, w których każda z osób ciągnie biznes w innym kierunku. Lean jest sposobem myślenia, który może pomagać w takich trudnych interakcjach. Nie znalazłem książki, która lepiej uczyłaby koncepcji lean i jej zastosowania niż właśnie ta”.

Per Hallberg

Executive Vice President, Head of Research and Development, Purchasing, Scania

„Opisany w tej książce sposób myślenia stosujemy w wielu obszarach włącznie z IT i R&D. Wspólny język i metodyka ułatwiają współpracę pomiędzy różnymi działami przedsiębiorstwa, co jest konieczne w firmie zorientowanej na przepływ. Autorzy zdołali przedstawić skomplikowane zagadnienie w jasny i logiczny sposób, dzięki czemu książka jest bardzo przystępna dla każdego czytelnika”.

Professor Bob Emiliani

Central Connecticut State University

„To jest Lean jest wspaniałą i oryginalną książką, która pomoże czytelnikowi dokładnie zrozumieć, na czym polega lean management. W unikalny sposób prezentuje idee i pojęcia, czyniąc je łatwymi do zrozumienia i zastosowania. Fantastyczna książka, uwielbiam ją”.

Professor Takahiro Fujimoto

University of Tokyo

„Lean jest terminem prostym do zapamiętania, ale jednocześnie bardzo trudną do właściwego zrozumienia koncepcją. Wielu menadżerów na całym świecie nadal myśli, że sedno lean polega na cięciu kosz- tów – co jest błędem. To jest Lean to jedna z najbardziej zwięzłych, zrozumiałych i zabawnych książek w tym temacie, pozwalająca zrozumieć kwintesencję tej ważnej filozofii zarządzania, należącej do XX i XXI wieku”.

Ulf Näsström

Vice President, Saab AB, Business Area Electronic Defence Systems

„Ta niesamowicie inspirująca książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy myślą, że wiedzą, co to jest lean. Mój zespół zarządzający i ja byliśmy nią zachwyceni i w efekcie postanowiliśmy, że każdy z naszych 1100 pracowników powinien posiadać własny egzemplarz, aby się inspirować i wspierać naszą strategię stawania się szczupłą organizacją. To jest Lean umożliwia całej organizacji mówienie o lean tym samym językiem, co jest konieczne, aby lean działało w dużych zespołach. Książka jest łatwa w odbiorze, pedagogicznie skonstruowana i przekonująca. Gorąco polecam”.

Malwina Piotrowska

Dyrektor Zarządzania Jakością Farm Frites Poland S.A.

„Niezwykle inspirująca książka, w stylu powieści biznesowej. Napisana z niezwykłą swadą, stąd łatwa i przyjemna w odbiorze. Liczne, życiowe przykłady, ciekawa analiza. Obowiązkowa lektura dla wszystkich “miłośników szczupłego zarządzania” oraz dla tych, którzy chcą spojrzeć na swoją działalność z innej, świeżej perspektywy. Dla zwolen- ników podejścia procesowego w organizacji - fantastyczne narzędzie. Szczerze polecam!”

Agnieszka Wiszniowska-Świder

Dyrektor Biura, Six Sigma Black Belt, Biuro Zarządzania Procesowego, Centrala Poczty Polskiej S.A.

„Mówiąc i myśląc o lean, słyszymy, mówimy i myślimy bardzo wiele o metodyce i narzędziach. Mało kto pamięta, że to WARTOŚCI są prawdziwym źródłem lean. Niklas i Pär w swojej książce podkreślają to bardzo mocno - i to właśnie jest dla mnie w tej pozycji najcennie- jsze...”

Amelia Cisek

Kierownik działu ciągłego doskonalenia Fabryka Gum Mondelez

„To jest Lean to książka, która przybliża koncepcję lean każdemu w jasny i przystępny sposób. Czytając książkę, nie tylko uczymy się, czym jest lean, ale możemy go wręcz poczuć - świetnie przemawiają przykłady znane nam z życia ( kolejki u lekarza, czy na lotnisku, sortowanie rachunków, mecz piłki nożnej...). Pozycja obowiązkowa dla wszystkich menedżerów – zarówno w firmach produkcyjnych, usługowych, czy użyteczności publicznej. Polecam początkującym – dowiecie się, na czym polega lean - oraz tym bardziej zaawansowanym, żeby nauczyć się, jak można prosto i efektywnie szerzyć świadomość lean”.

Jakub Marczak

Członek Zarządu Perfectus Group Sp. z. o. o.

„Po raz pierwszy „człowiek Zachodu” opisuje to, czego nie można zobaczyć i tłumaczy japońską koncepcję w sposób bardzo przystępny dla odbiorców z jego kręgu kulturowego. Jeżeli masz problem ze zrozumieniem Lean, mimo wysiłków Twoja organizacja nadal nie jest szczupła, albo nie wiesz, jak zaadaptować lean do „nietypowej/ wyjątkowej/odróżniającej się pod każdym względem od innych” firmy – to jest książka właśnie dla Ciebie!”Autorzy